Jak vybírat svatební šaty podle postavy tipy pro spokojené nevěsty


Vybrat správné svatební šaty je věda, jaký zvolit střih, materiál, barvu, to vše může být zásadní. Níže najdete pár tipů, které Vám pomohou při rozhodování, jaké svatební šaty se hodí právě pro Vaši postavu, na co se při výběru zaměřit a na co si dát pozor.


Typ postavy přesýpací hodiny


Popis postavy: Typ Kim Kardashian. Máte velmi ženskou postavu s plným poprsím i boky a zřetelným/štíhlým pasem.

Na co se zaměřit: Dejte najevo své ženské křivky. Boky i poprsí jsou v pořádku, proto se zaměřte především na zvýraznění svého štíhlého pasu. Toho můžete dosáhnout použitím těsnějšího bohatě zdobeného korzetu. Při výběru sukně máte prakticky neomezené možnosti. Dobře bude vypadat A-čkový střih, stejně jako široká nabíraná sukně typu princezna nebo mírně snížený pas. Pokud jste vyšší a celkově štíhlejší, můžete zkusit i velmi efektní střih mořská panna.

Jak postupovat:


Typ postavy hruška


Popis postavy: Věstonická venuše. Vaše postava se směrem odshora dolů rozšiřuje. Máte užší hrudník a pas a širší boky.

Na co se zaměřit: Potřebujete zeštíhlit spodní polovinu postavy a vytvořit iluzi výraznější a objemnější horní části. Ideální šaty pro Vaši postavu budou empírového nebo A-střihu se zvýšeným pasem a jednodušší pouze jemně se rozšiřující hladkou sukní, která skryje Vaše širší boky. Vhodný je pevnější materiál jako taft nebo satén, který sám o sobě dokáže držet tvar a neobepne se okolo Vašich boků. Vyhněte se šatům s příliš bohatou a výraznou sukní. Zvýraznit naopak potřebujete horní polovinu svého těla.

Jak postupovat:


Typ postavy obdélník


Popis postavy: Typ Cameron Diaz. Máte trochu chlapeckou postavu s přibližně stejně širokými rameny a boky a nevýrazným pasem.

Na co se zaměřit: Pochlubit se svými štíhlými opálenými pažemi, drobnými doplňky posílit svou ženskost a vhodně zvoleným korzetem a výstřihem zvýraznit své poprsí. Hledejte svatební šaty, které dodají Vašemu tělu křivky tam, kde ve skutečnosti chybí. K tomu dobře posluží šaty s bohatě nabíranou sukní. Dobrou práci odvedou i šaty empírového nebo A-čkového střihu s mírně zvýšeným pasem, přepásané páskem, výraznou broží, příp. jiným zdobením.

Jak postupovat:


Typ postavy trojúhelník


Popis postavy: Máte postavu se širšími rameny a hrudníkem, užší pas a štíhlé nohy. Horní polovina Vaší postavy připomíná obrácený trojúhelník.

Na co se zaměřit: Zvýraznit dolní polovinu postavy a dosáhnout větší symetrie. Snažte se přitáhnout pozornost dolů, volbou asymetrické nebo skládané sukně. Úspěch budou mít i šaty, které při tanci rafinovaně odhalí Vaše lítka či kolena. Jednoduše řečeno volte co nejjednodušší horní část a zajímavou spodní část šatů.

Jak postupovat:


Typ postavy jablko


Popis postavy: Disponujete větším poprsím i boky a Váš pas je nepříliš výrazný, nohy mohou být štíhlejší.

Na co se zaměřit: Hlavním úkolem je vytvořit pas a siluetu proporciální postavy. K tomu nejlépe poslouží těsný šněrovací korzet v kombinaci se širokou sukní. Vyvarujte se korzetu s příčnými sklady nebo zdobením. Vhodné naopak bude podélné zdobení, které prodlouží Váš trup.

Jak postupovat:


Další tipy a triky


Vysoká postava: volte jednoduchou siluetu a mějte na paměti, že každý detail šatů by měl odpovídat Vašim proporcím. Například dlouhé rukávy musí zakrývat i Vaše zápěstí, aby to nevypadalo, že jste šaty zdědila po někom menším. Pozor dejte i při výběru sukně, neměla by být příliš krátká, ne moc široká, ale ani úzká, prostě zlaty střed:) Dlouhá vlečka udělá Vaši postavu proporcionálnější.

Malá postava: prodloužení postavy dosáhnete zvýšeným a zvýrazněným pasem. Pohledy přitáhněte k horní polovině těla, vhodným zdobením na korzetu, volte drobnější, nic mohutného. Dobrých efektů dosáhnete i použitím rukaviček, malého výstřihu, příp. úzkou krátkou sukní. Raději se vyvarujte širokých sukní. Nezapomeňte na vysoké podpatky.

Naše nevěsty ve svatebních šatech

Naše nevěsty


Podívejte se, jak to sluší nevěstám v našich šatech.

Zobrazit naše nevěsty
Jsme členem asociace značkoých svatebních salonů

Jsme členem


Asociace značkových svatebních salonů.


Zobrazit podrobnosti
Jak vybírat svatební šaty

Jak vybírat svatební šaty


Nechte si poradit od odborníků, ve svatebních šatech se vyznáme :)

Zobrazit článek

Svatební šaty

nabízíme k půjčení i prodeji. Využijte 20% slevy na půjčení svatebních šatů. Všem nevěstám doporučujeme rezervaci termínu zkoušení před samotnou návštěvou. Těšíme se na vás ve svatebním salonu Svatba snů na Praze 2.

Kde nás najdete

Široký výběr svatebních šatů

U nás si rozhodně vyberete. Více než 300 svatebních šatů velikostí 32 - 56. Nejnovější kolekce, perfektní stav a úprava na míru v ceně.

Přejít na půjčovnu svatebních šatů

Prodej a výprodej

Pokud si chcete svatební šaty koupit, najdete u nás širokou nabídku modelů za ceny od 5.900 Kč.

Zobrazit prodej Zobrazit výprodej